29 marca
Kochani Poszukiwacze!
Znów spotykamy się „online” i liczymy, że chętnie będziecie korzystać z publikowanych przez nas pomysłów!
ZADANIE 1
W zeszłym tygodniu powitaliśmy Wiosnę piosenką. Poniżej znajdziecie jej tekst i nagranie. Utrwalajcie piosenkę słuchając jej i śpiewając. Jeśli macie w domu jakiś instrument, spróbujcie zagrać na nim śpiewając piosenkę. Możecie też samodzielnie wykonać prosty instrument perkusyjny (np. bębenek z garnka i łyżki, grzechotkę z kubeczka i ryżu itp.) i wykorzystać go podczas śpiewania.
„Wiosna, wiosenka”
1. Wiosna, wiosenka
w mym sercu piosenka.
Przychodzi po zimie,
ożywia świat.
Świeżym powiewem
słońca iskrzeniem.
Obudź się ziemio – pora już wstać.
Ref. Wiosna wiosna tak piękna, radosna.
Słoneczna, pachnąca.
Przyrodą kwitnąca.
Wiosna wiosna tak piękna radosna.
To takie proste,
śpiewaj i tańcz.
2. Gdy deszczyk zaskoczy.
Otwórz swe oczy.
Tęczą na niebie
namaluj szlak.
Ptaki wracają, głośno śpiewają.
Obudź się ziemio – pora już wstać.
3. Raz dwa trzy –
zielono mi
Cztery pięć sześć tak pięknie tu jest
Siedem i osiem –
raduj się widokiem
Wiosna wreszcie zagościła,
to radosna dla nas chwila
ZADANIE 2
Początek wiosny to doskonały czas na obserwację budzących się do życia roślin. Zasiejcie rzeżuchę i zasadźcie szczypiorek z cebuli. Rzeżucha pięknie przystroi wielkanocny stół, a szczypiorek wzbogaci smak jajek.
Możecie zasiać rzeżuchę w skorupkach od jajek. Narysujcie na nich miny przedstawiające różne emocje (np. radość, smutek, złość, zdziwienie). Możecie też wykonać pojemniki-zajączki na rzeżuchę. Pamiętajcie, że rzeżuchę siejemy na wacie, którą trzeba regularnie zwilżać wodą!
- źródło: https://ekodziecko.com/rzezucha-w-skorupkach-jajek-2
- źródło: http://uciocimariolki.pl/praca-plastyczna-zajaczek-wielkanocny/
Szczypiorek wykiełkuje z cebulki dymki lub zwykłej cebuli. Możecie zasadzić cebulę w ziemi lub umieścić ją w naczyniu z wodą. A może zrobicie jedno i drugie, i porównacie, która uprawa przyniesie bardziej obfite plony?
ZADANIE 3
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, dlatego nadszedł czas na odrobinę wielkanocnej matematyki. Policzcie pisanki z poszczególnymi wzorami. W okienkach narysujcie tyle kropek, ile jest pisanek z danym wzorem. Jeśli wolicie, możecie wpisać odpowiednią cyfrę. Pisanki tego samego rodzaju pokolorujcie w ten sam sposób.
https://www.nauczycielskiezacisze.pl/2019/04/wielkanoc-karty-pracy-pisanki.html
ZADANIE 4
Narysujcie duże jajko. Udekorujcie je według własnego pomysłu. Możecie starannie narysować na nim szlaczki lub nakleić wycinanki. Czekamy na e-maile z Waszymi pracami!